Zatrzymano mężczyznę, który groził śmiercią prezydentowi Radomia

Radomianina zatrzymano w Gdańsku (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Mężczyzna, który na jednym z portali społecznościowych groził śmiercią prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu, został zatrzymany w Gdańsku. Po przewiezieniu do Radomia ma zostać przesłuchany w tamtejszej prokuraturze.

Już 15 zatrzymanych za sianie nienawiści w internecie

Policjanci z wydziałów dw. z cyberprzestępczoscią zatrzymali od poniedziałku 15 osób, które siały nienawiść w sieci. Wśród nich są matka z synem,...

zobacz więcej

– Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Radomia. W chwili zatrzymania przebywał w Gdańsku – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas. Obecnie jest w drodze do Radomia. Prawdopodobnie nazajutrz zostanie przesłuchany w miejscowej prokuraturze.

15 stycznia prezydent Radomia złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez osobę, która na jednym z portali społecznościowych zamieściła wpis z groźbą wobec niego.

Lokalne media podają, że na jednym z prywatnych profili na portalu społecznościowym pojawiło się zdjęcie drzewa z wbitym w pień nożem, z podpisem „Witkoski bedziesz następny” (pisownia oryginalna).

Po niedzielnym ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zanotowano kilka przypadków kierowania gróźb karalnych wobec osób publicznych. 16 stycznia policja zatrzymała 48-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzewanego o telefoniczne groźby zamordowania przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Z kolei zarzuty m. in. publicznego nawoływania do stosowania przemocy wobec prezydenta Poznania i prezydenta Wrocławia z uwagi na ich przynależność polityczną przedstawiono 41-letniemu Cezaremu O.

źródło:

Zobacz więcej