Znany polski spiker śmiertelnie chory. Mężczyzna apeluje o pomoc

Janusz Kozioł to znany polskiej publiczności lektor i spiker (fot. Materiały prasowe)

Janusz Kozioł, jeden z najbardziej znanych polskich spikerów, walczy z poważną chorobą. Lektor cierpi na stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe (SLA), które uniemożliwiło pracę i normalne funkcjonowanie. W sieci pojawił się apel o pomoc.

Agata Wróbel, medalistka igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów, błaga o pomoc

Kiedy w latach 2000-2004 dwukrotnie stawała na podium igrzysk olimpijskich i zdobywała trzy medale mistrzostw świata, mówiła o niej cała Polska....

zobacz więcej

Spiker na stronie pomagam.pl umieścił wpis, w którym opisał swoją historię i poprosił o finansowe wsparcie.

„Podstępna choroba zaatakowała 3 lata temu. Lekarze przez długi czas nie byli w stanie postawić diagnozy. Gdy usłyszałem: Stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe (SLA), nie chciałem wierzyć. Nieubłagana przewrotność losu i wyrok. Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud. Postać SLA, na którą cierpię, atakuje narząd mowy i funkcje oddechowe. Kłopoty z mową zaczęły się dwa lata temu. Musiałem, przestać robić to, co kocham i umiem. Przestałem dla Was czytać... Potem pojawiły się kłopoty z jedzeniem, przełykaniem, a w końcu z oddychaniem.”

Lektor zaznaczył, że w ostatnim czasie choroba stała się coraz bardziej inwazyjna: „W ostatnich tygodniach choroba się nasiliła. Proszę, pomóż. Trwa walka o każdy oddech. Potrzebne są leki i specjalistyczna opieka całodobowa.”


Zbiórka pieniędzy dla Janusza Kozła

źródło:
Zobacz więcej