RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prokuratura podała bezpośrednią przyczynę śmierci Pawła Adamowicza

Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny – wynika ze wstępnej opinii, którą w środę otrzymała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Na ciele samorządowca znaleziono dwie głębokie rany – w okolicy serca oraz jamy brzusznej.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zostanie pochowany w bazylice Mariackiej

Paweł Adamowicz zostanie pochowany w sobotę w bazylice Mariackiej w Gdańsku. W południe tego dnia zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa -...

zobacz więcej

O wstępnych wynikach sekcji zwłok zmarłego w poniedziałek Adamowicza poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

– Bezpośrednią przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny najprawdopodobniej współistniejący z niewydolnością wielonarządową będącą następstwem krwotoku wewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych – powiedziała PAP Wawryniuk. Wyjaśniła, że na ciele prezydenta znaleziono dwie głębokie rany – w okolicy serca oraz jamy brzusznej.

Sekcję zwłok przeprowadzono we wtorek w gdańskim Zakładzie Medycyny Sądowej. Wstępne, pisemne wyniki sekcji dotarły do prowadzącej śledztwo w sprawie zabójstwa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w środę.

W niedzielę wieczorem w Gdańsku na scenę, na której odbywał się finał WOŚP, wtargnął 27-letni Stefan W. i kilkukrotnie ugodził nożem prezydenta Adamowicza. Jeszcze w nocy samorządowiec przeszedł pięciogodzinną operację. Po jej zakończeniu lekarze z gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego informowali, że urazy, jakich doznał samorządowiec, „były bardzo ciężkie”. Wyjaśniali, że doznał on „poważnej rany serca, rany przepony i ran narządów wewnątrz jamy brzusznej”. W poniedziałek krótko przed godz. 15 Centrum poinformowało, że prezydent Adamowicz zmarł. Pogrzeb zaplanowano na sobotę.

źródło:

Zobacz więcej