Facebook blokuje reklamy antyaborcyjnego filmu

Film ma przedstawiać kulisy wydania przez amerykański Sąd Najwyższy decyzji z 1973 r., na podstawie której zalegalizowano w USA aborcję na życzenie (fot. arch. PAP/EPA/MIKE THEILER)

Film Nicka Loeba „Roe v. Wade” opowiadający o kulisach decyzji Sądu Najwyższego, która doprowadziła do legalizacji aborcji w USA, zmaga się z licznymi trudnościami. Ostatnio portal społecznościowy Facebook zablokował reklamy tego antyaborcyjnego filmu.

Amerykanie przeszli w „Marszu za życiem”. Wśród nich wiceprezydent

Po raz pierwszy wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence osobiście pozdrowił uczestników „Marszu za życiem”. Marsz organizowany jest w...

zobacz więcej

Portal LifeSiteNews poinformował, że Facebook zablokował Loebowi opcję promowania filmu w celu zwiększenia jego zasięgu. Jako podano, materiał „nie jest zgodny z zasadami reklamy”.

Film ma przedstawiać kulisy wydania przez amerykański Sąd Najwyższy decyzji z 1973 r., na podstawie której zalegalizowano w tym kraju aborcję na życzenie. Jedną z głównych ról w filmie gra zdobywca Oscara John Voight, znany m.in. z roli polskiego papieża w filmie „Jan Paweł II”. Znany z poglądów pro-life reżyser Nick Loeb także występuje w filmie. Gra zmarłego przed kilku laty doktora Bernarda Nathansona – lekarza i działacza proaborcyjnego, który z czasem zmienił poglądy. W 1984 r. Nathanson był narratorem w słynnym filmie „Niemy krzyk”.

„»Roe v. Wade« to nieopowiedziana historia tego, jak kłamano, jak kłamały media i jak manipulowały sądy, by uchwalić prawo, które od tego czasu zabiło 60 milionów Amerykanów” – podaje strona filmu GoFundMe.com, dodając, że „to najważniejszy film naszego pokolenia”.

Produkcja filmu już wcześniej natrafiła na wiele trudności. Część obsady zrezygnowała, kiedy dowiedziała się o antyaborcyjnej wymowie filmu. Z podobnych powodów ekipa filmowa nie uzyskała zezwolenia na zdjęcia w niektórych lokalizacjach. Twórcy byli zmuszeni ukrywać charakter filmu, niektóre sceny kręcono w tajemnicy.

Loeb finansuje „Roe v. Wade” za pośrednictwem crowdfundingu. Aktualnie film znajduje się w fazie postprodukcji. W internecie dostępny jest trzyminutowy teaser filmu.

źródło:
Zobacz więcej