RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zostanie pochowany w bazylice Mariackiej

Najnowsze

Popularne

Paweł Adamowicz zostanie pochowany w sobotę w bazylice Mariackiej w Gdańsku. W południe tego dnia zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa - poinformowała wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Żałoba po śmierci Adamowicza na terenie całego województwa pomorskiego

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich zdecydował o żałobie na terenie całego województwa do dnia pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza –...

zobacz więcej

Organizatorem pożegnania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie Miasto Gdańsk z udziałem rodziny. Na czwartek, na godzinę 15, zaplanowano uroczystą sesję miasta w Dworze Artusa.

Na godzinę 17 w Europejskim Centrum Solidarności na 24 godziny zostanie wystawiona trumna z ciałem prezydenta, tak by Gdańszczanie mieli okazję pożegnać zamordowanego prezydenta.

W piątek po południu ulicami miasta ma przejść kondukt, który odprowadzi Pawła Adamowicza do bazyliki Mariackiej. Tam na piątkowy wieczór zaplanowano mszę świętą.

W sobotę w południe rozpocznie się pożegnanie. W mieście mają pojawić się telebimy, na których będą transmitowane uroczystości pogrzebowe. W piątek i sobotę komunikacja miejska będzie bezpłatna.

Na konferencji przedstawiciele miasta poprosili, żeby zamiast kwiatów i zniczy mieszkańcy, którzy przyjdą pożegnać Adamowicza, wsparli wolontariuszy, którzy - zgodnie z wolą rodziny - będą zbierali środki na dwa cele - Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rodzina, jak dodano, prosi także o nieskładanie kondolencji.

Zastępca prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz pytana o udział przedstawicieli partii politycznych i władz państwowych na uroczystościach pogrzebowych wyjaśniła, że rodzina Pawła Adamowicza jest w kontakcie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej