Narciarz wjechał pod koła samochodu i uciekł. Policja szuka świadków zdarzenia

Poszkodowany narciarz również proszony jest o kontakt z policją (fot. PAP/EPA/KERSTIN JOENSSON, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z bielskiej drogówki ustalają okoliczności i szukają świadków niecodziennego zdarzenia, do którego doszło w Szczyrku. Jadący ulicą narciarz z impetem wjechał wprost pod koła samochodu terenowego – podała rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz.

Trzymał psy na mrozie, na krótkich łańcuchach. Na pomoc ruszyli policjanci

Cztery wygłodzone psy, trzymane na łańcuchach na mrozie, znaleźli tarnowscy policjanci w jednym z gospodarstw w gminie Skrzyszów (woj. małopolskie)...

zobacz więcej

– Z relacji kierowcy wynikało, że narciarz utracił przytomność. Kierujący pobiegł do pobliskich domostw po pomoc. Kiedy wrócił, poszkodowanego nie było już na miejscu – powiedziała Jurasz.

Jak relacjonowała rzecznik policji, 51-letni kierujący toyotą zatrzymał samochód na widok zjeżdżającego ulicą z dużą prędkością narciarza. Mężczyzna nie zdołał jednak wyhamować i wjechał wprost pod koła terenowego auta. Poszkodowany z impetem wpadł pod podwozie i najprawdopodobniej utracił przytomność. Kierowca nie mógł z nim nawiązać kontaktu słownego. Pobiegł do pobliskich domostw po pomoc. Narciarz w międzyczasie zniknął.

– Kierowca sprawdził jeszcze dokładnie rejon w obrębie około 50 m od miejsca zdarzenia, jednak nie napotkał poszkodowanego – poinformowała Jurasz.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 13 przy ul. Zwalisko w Szczyrku.
– Świadków tego zdarzenia, a w szczególności poszkodowanego narciarza, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej, ul. Wapienna 45, tel. 33 8121260 – dodała rzecznik.

źródło:

Zobacz więcej