Trzymał psy na mrozie, na krótkich łańcuchach. Na pomoc ruszyli policjanci

Zwierzęta uwiązane były krótkimi łańcuchami do zrobionych ze starych płyt meblowych (fot. Policja małopolska)

Cztery wygłodzone psy, trzymane na łańcuchach na mrozie, znaleźli tarnowscy policjanci w jednym z gospodarstw w gminie Skrzyszów (woj. małopolskie) - poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń. Niewykluczone, że zostaną odebrane 59-letniemu właścicielowi.

Pobił psa i zakopał żywcem. Policja szuka oprawcy

Policjanci z Nowej Soli poszukują osoby odpowiedzialnej za skatowanie i pozostawienie na śmierć młodego psa. Oprawca okaleczone zwierzę zakopał...

zobacz więcej

Po otrzymaniu informacji o trudnej sytuacji zwierząt policjanci pojechali na wskazaną posesję w gminie Skrzyszów. Na niej, jak poinformował mł. insp. Gleń, zastali cztery trzęsące się z zimna psy. 


 – Zwierzęta uwiązane były krótkimi łańcuchami do zrobionych ze starych płyt meblowych, prowizorycznych i nieocieplonych bud. Domem jednego z nich stał się niewielki otwór w budynku gospodarskim – podkreślił Gleń.

Jak dodał, na terenie posesji odnaleziono również błąkającego się kota, a  miski wystraszonych i wyglądających na wychudzone zwierząt wypełniał jedynie śnieg. 

Okazało się również, że psy nie były szczepione.

Właścicielem czworonogów jest 59-letni mężczyzna; policjanci nakazali mu natychmiastowe nakarmienie zwierząt oraz przewiązanie ich na długie sznury, a o całej sytuacji poinformowali pracowników urzędu gminy, którzy zobowiązali się ją monitorować. Zwierzętom zapewniono także opiekę weterynaryjną. Niewykluczone, że zostaną odebrane 59-letniemu właścicielowi, bo ich losem zainteresowali się pracownicy towarzystwa ochrony zwierząt.

Nad sprawą zaniedbanych czworonogów pracują obecnie śledczy z komisariatu Tarnów-Centrum. 

Policja przypomina, że za znęcanie się nad zwierzętami grożą nawet trzy lata więzienia, a w przypadkach traktowania ich ze szczególnym okrucieństwem - nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej