Kolejny podejrzany ws. uprowadzenia 20-latki usłyszał zarzuty

Śledczy wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny (fot. arch.PAP, zdjęcie ilustracyjne)

Zarzuty usiłowania handlu ludźmi i pomocnictwa w przetrzymywaniu uprowadzonej 20-letniej mieszkanki powiatu płońskiego przedstawiła Prokuratura Okręgowa w Płocku (Mazowieckie) 24-letniemu mężczyźnie. To szósta osoba podejrzana w tej sprawie.

Porwali i więzili 20-latkę. Jest areszt dla pięciu podejrzanych

Sąd Rejonowy w Płońsku (Mazowieckie) na wniosek tamtejszej prokuratury wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu pięciorga osób, podejrzanych...

zobacz więcej

Według dotychczasowych wyników śledztwa 20-latka została uprowadzona ze swego domu na początku stycznia. Przez trzy dni była przetrzymywana w dwóch miejscach. Była przy tym zastraszana, bita, została dwukrotnie zgwałcona.

Po tym, jak udało się jej uwolnić, w sprawie ustalono pięcioro podejrzanych w wieku od 18 do 40 lat: trzech mężczyzn i dwie kobiety.

– W ramach prowadzonego śledztwa zatrzymano kolejną osobę. To 24-letni mężczyzna. Przedstawiony mu zarzut główny dotyczy usiłowania popełnienia zbrodni handlu ludźmi. Zatrzymany usłyszał również zarzut pomocnictwa w przetrzymywaniu uprowadzonej kobiety – powiedziała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska.

Jak zaznaczyła, śledczy wystąpili do płockiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie tego mężczyzny.

Z wcześniejszych ustaleń śledztwa wynika, że głównym motywem uprowadzenia było wymuszenie na 20-latce podania kontaktu do jej obecnego partnera, wskazania miejsca jego pobytu, ponieważ sprawcy mieli z nim zatarg. Kobieta nie chciała tego zrobić.

Więziono ją, bito i gwałcono. Kilku mężczyzn miało zatarg z jej partnerem

Zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania handlu ludźmi przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Płońsku (Mazowieckie)...

zobacz więcej

Sprawcy planowali sprzedać porwaną do domu publicznego za 4 tys. zł – w tym celu wykonano fotografie nagiej kobiety, która miała być przekazana, jak podawała wcześniej prokuratura, „komuś w Wołominie”. Porwana, po uprowadzeniu poszukiwana przez rodzinę, uwolniła się, gdy jeden ze sprawców zasnął po wypiciu alkoholu.

W sprawie uprowadzenia 20-latki w zeszłym tygodniu zatrzymano trzech mężczyzn i dwie kobiety, w tym byłego partnera ofiary. Przedstawiono im zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania handlu ludźmi. Jeden z zatrzymanych usłyszał także zarzut podwójnego gwałtu. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu trzech mężczyzn na trzy miesiące, a dwóch kobiet na miesiąc.

Śledztwo dotyczące porwania 20-latki wszczęła i prowadziła początkowo Prokuratura Rejonowa w Płońsku. Ze względu na wagę sprawy, zwłaszcza wątek usiłowania handlu ludźmi, postępowanie przejęła jednak płocka Prokuratura Okręgowa.

źródło:

Zobacz więcej