Leki z morfiną „wyparowały” z bazy LPR

Sytuacja miała miejsce w bazie LPR w Michałkowie z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim (fot. Jeff Overs/BBC News & Current Affairs via Getty Images)

Policja w Ostrowie Wlkp. wszczęła śledztwo w sprawie kradzieży z bazy lotniczego pogotowia ratunkowego w Michałkowie z siedzibą w Ostrowie Wlkp. leków zawierających m.in. morfinę. Zatrzymano pracownika bazy – poinformowała rzecznik prasowy ostrowskiej policji Małgorzata Łusiak.

Zuchwała kradzież w oceanarium. Wywieźli rekina w wózku dziecięcym [WIDEO]

Złodzieje wywieźli w wózku dziecięcym rekina z oceanarium w San Antonio na południu USA. Dzięki nagraniu z monitoringu policja namierzyła sprawców,...

zobacz więcej

Policjanci z Ostrowa Wlkp. zawiadomieni o kradzieży leków z bazy lotniczego pogotowia ratunkowego w Michałkowie z siedzibą w Ostrowie Wlkp. zatrzymali pracownika bazy. – W tej chwili trwają czynności wyjaśniające – powiedziała Łusiak.

Jak podała w komunikacie przesłanym PAP Kinga Czerwińska z biura prasowego LPR w Warszawie, „w momencie powzięcia informacji będącej skutkiem procedur nadzoru wewnętrznego o możliwych nieprawidłowościach w filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim dyrekcja podjęła natychmiastowe działania”.

Jeszcze w nocy z niedzieli na poniedziałek na miejsce udali się zastępca dyrektora ds. ratownictwa medycznego, organizacji i planowania oraz dyrektor regionalny regionu zachodniego LPR. Kiedy po przeglądzie leków i dokumentacji medycznej stwierdzili nieprawidłowości, wezwano policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy i przesłuchali obu dyrektorów.

„Osoba podejrzana o dopuszczenie się nieprawidłowości została natychmiastowo zawieszona w czynnościach służbowych” – poinformowała Czerwińska. Dodała, że w stosunku do tej osoby zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, a Lotnicze Pogotowie Ratunkowe prowadzi także własne działania kontrolne i wyjaśniające

źródło:

Zobacz więcej