W niespełna sześć godzin z Warszawy do Delhi. LOT rusza z nowym połączeniem

LOT w ubiegłym roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,8 milionów pasażerów, czyli o 2 miliony więcej niż rok wcześniej (fot. Stephen Brashear/Getty Images)

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego połączenia dalekodystansowego. Od 17 września narodowy przewoźnik będzie latał do stolicy Indii – Delhi. Bilety na ten kierunek pojawią się w systemie sprzedaży 16 stycznia.

Polska stanie się jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w tej części Europy

O wysypie nowych połączeń lotniczych pisze „Rzeczpospolita” i zapowiada, że latem Polska stanie się jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w tej...

zobacz więcej

Samoloty będą latać do stolicy Indii pięć razy w tygodniu. Rejs z Warszawy potrwa niespełna 7 godzin, a droga powrotna osiem godzin.

To szóste połączenie LOT-u do Azji. Nowy kierunek powstał z myślą zarówno o turystach, jak i ruchu biznesowym.

Przedstawiciele przewoźnika podkreślają, że Indie są siódmą gospodarką świata, której wartość wynosi 2 439 mld USD, i najludniejszym państwem zamieszkiwanym przez ponad 1,3 mld osób. Po Singapurze Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji.

Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji m.in w sektorze IT i bramą do pozostałych krajów w Europie.

Połączenie zostało uruchomione także z myślą o odwiedzających Indie turystach i podróżnikach z całego świata.

LOT w ubiegłym roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,8 milionów pasażerów, czyli o 2 miliony więcej niż rok wcześniej. W tym roku planuje przekroczyć barierę 10 mln przetransportowanych osób.

Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie ponad 100 połączeń na trzech kontynentach. W tym roku zostaną także uruchomione regularne rejsy z Warszawy do Miami, Warny i Bejrutu.

źródło:
Zobacz więcej