Wiceprezydent Gdańska: Będę pełniła funkcję komisarza miasta

– Dziękujemy za wszystkie wyrazy współczucia, solidarności i dobrych myśli - przede wszystkim w imieniu rodziny zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza – podkreśliła wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Zaznaczyła, że w mieście do dnia pogrzebu ogłoszona jest żałoba. Dodała też, że przyjęła zaproponowaną przez premiera funkcję komisarza Gdańska.

Żałoba w Gdańsku po zabójstwie prezydenta

W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od wtorku do dnia jego pogrzebu w mieście będzie obowiązywać żałoba. Według...

zobacz więcej

Dulkiewicz podkreśliła, że do dnia pogrzebu (który prawdopodobnie odbędzie się w sobotę) w Gdańsku będzie obowiązywać żałoba. – Będziemy apelowali do organizatorów różnych wydarzeń, żeby starali się uszanować ogłoszoną żałobę – wskazała.

Wiceprezydent Gdańska podziękowała za wszystkie wyrazy współczucia, solidarności, dobrych myśli.
– Przede wszystkim w imieniu rodziny pana prezydenta - żony Magdaleny, córek Antoniny i Teresy oraz brata Piotra i rodziców - Ryszarda i Teresy – mówiła Dulkiewicz. Zaapelowała jednocześnie o uszanowanie prywatności rodziny.

– Dziękujemy za wszystkie głosy wsparcia płynące z całego miasta, z całej Polski, Europy i świata. Dziękuję także licznym miastom, które wczoraj (w poniedziałek) zorganizowały marsze milczenia – zaznaczyła wiceprezydent Gdańska.

– Dziś otrzymałam telefon od szefa KPRM Michała Dworczyka, rozmawiałam też z wojewodą Dariuszem Drelichem, którzy zaproponowali mi funkcję komisarza; ja tę funkcję przyjęłam – oświadczyła.


– Prezydent Paweł Adamowicz był wcześniej przez osiem lat radnym miasta Gdańska, był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska, dlatego też na czwartek zostanie zwołana uroczysta sesja, na której rada miasta będzie chciała pożegnać naszego prezydenta – oświadczyła przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.

źródło:
Zobacz więcej