RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Polska młodzież w Panamie

Pierwsza grupa młodzieży z archidiecezji krakowskiej dotarła do Panamy. Na miejscu została przywitana przez wolontariuszy ŚDM Panama 2019. Młodzież w oczekiwaniu na rozpoczęcie wydarzenia pozdrawia wszystkich rodaków w Polsce. Archidiecezja Krakowska przesłała portalowi tvp.info zdjęcia i wideo z ich pobytu.

Dar Młodzieży wypłynął z Acapulco do Panamy

Dar Młodzieży, upamiętniający Rejsem Niepodległości stulecie odzyskania jej przez Polskę, spędził dwa dni w meksykańskim porcie Acapulco. Rano...

zobacz więcej

Młodzi rozpoczęli swoją podróż wcześnie rano. Już o godz. 4 zgromadzili się na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Dla niektórych był to pierwszy lot samolotem.

– Nadal nie mogę w to uwierzyć. Dopiero co skończyły się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, rozpoczęliśmy nasze przygotowania. Prawdę mówiąc perspektywa Panamy cały czas wydawała się odległa, a dziś siedzimy w samolocie i wylatujemy. To niesamowite – powiedziała Wiktoria Auguścik, która wyruszyła razem z pierwszą grupą młodzieży z archidiecezji krakowskiej na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

W Światowych Dniach Młodzieży w Panamie uczestniczyć będzie ponad 3 tys. pielgrzymów z Polski. Najliczniejszą grupą są młodzi z Archidiecezji Krakowskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej