RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier zaprasza do uczestnictwa we mszy św. w intencji śp. Pawła Adamowicza

Msza odbędzie się w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 20:30. (fot. Wikimedia Commons/JorgeLascar)
Msza odbędzie się w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 20:30. (fot. Wikimedia Commons/JorgeLascar)

Na mszę św. w intencji zmarłego dziś prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zapraszają dziś metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz premier Mateusz Morawiecki. Msza odbędzie się w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 20:30.

Metropolita Warszawski Kard. Kazimierz Nycz oraz Premier Mateusz Morawiecki zapraszają wszystkich do udziału we Mszy św. żałobnej w intencji śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Msza św. zostanie odprawiona w Archikatedrze Warszawskiej dziś o godz. 20:30 – napisał na Twitterze ks. Przemysław Śliwiński.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w niedzielę wieczorem został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27–letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie był operowany.

O śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza poinformowali w poniedziałek po południu doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Z najgłębszym żalem musimy poinformować państwa, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci. Nastąpiło to bardzo niedawno. Mimo wszelkich starań nie udało się go uratować – powiedział dr Stefaniak.
Prezydent i premier łączą się w żalu i modlitwie z najbliższymi prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej