Owsiak: Składam rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP

– Składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP – poinformował szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Jak powiedział podczas konferencji prasowej, decyzja jest protestem przeciwko językowi nienawiści, który jego zdaniem prowadzi do eskalacji agresji w życiu publicznym.

Sprawca ataku na Adamowicza był leczony psychiatrycznie

Stefan W., sprawca ataku na prezydenta Pawła Adamowicza, był leczony psychiatrycznie w Poradni Zdrowia Psychicznego. 27-latek miał rozpoznaną...

zobacz więcej

Owsiak zapowiedział też, że fundacja będzie nadal funkcjonowała.

– Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polakom imprezie – powiedział były już szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak dodał, „trudno tutaj mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu, bo ten finał nie odbywał się w Syrii i w Afganistanie”. – On się odbywał w Polsce, w przedszkolach też. Wyobrażacie sobie, że w każdym przedszkolu będzie antyterrorysta, będzie kontrolował wszystkich? – pytał.

– Stopień krytyki w Polsce rozszerzył się w sposób haniebny. Zahacza o język nazistowski, faszystowski, o język gróźb (...) Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale już nie będę podejmował żadnych decyzji. (...) Może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań – powiedział Jerzy Owsiak.

źródło:

Zobacz więcej