RAPORT

Pogarda

Sprawca ataku na Adamowicza był leczony psychiatrycznie

W niedzielę około godz. 20 na scenę podczas tzw. światełka do nieba wtargnął 27-letni mężczyzna i nożem zaatakował Pawła Adamowicza (fot. PAP/ Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl)
W niedzielę około godz. 20 na scenę podczas tzw. światełka do nieba wtargnął 27-letni mężczyzna i nożem zaatakował Pawła Adamowicza (fot. PAP/ Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl)

Najnowsze

Popularne

Stefan W., sprawca ataku na prezydenta Pawła Adamowicza, był leczony psychiatrycznie w Poradni Zdrowia Psychicznego. 27-latek miał rozpoznaną schizofrenię paranoidalną i przyjmował lekarstwa, które jakiś czas temu odstawił – ujawniła „Wirtualna Polska”.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Polityk zmarł po tym, jak został zaatakowany nożem przez 27-letniego mężczyznę podczas gdańskiego...

zobacz więcej

W młodości Stefan W. był leczony w Poradni Zdrowia Psychicznego. – Jednak z biegiem czasu przestał chodzić na terapię, nie chciał uczestniczyć w spotkaniach – opowiada „Wirtualnej Polsce” śledczy.

Problemy z psychiką zaczęły się u Stefana W. podczas pobytu Zakładzie Karnym w Malborku. Był tam leczony psychiatrycznie z powodu zaburzeń zachowania i emocji oraz specyficznych zaburzeń rozwoju. Przebywał na obserwacji sądowo – psychiatrycznej.

– Po tym, jak jego stan psychiczny uległ pogorszeniu skierowano go do Oddziału Psychiatrii Sądowej w Areszcie Śledczym w Szczecinie. Przebywał tam w okresie luty – kwiecień 2016 r. – podaje „Wirtualna Polska”. W trakcie pobytu w Ośrodku w Szczecinie rozpoznano schizofrenię paranoidalną, zastosowano leczenie farmakologiczne oraz terapię. – Po uzyskaniu poprawy Stefan W. został skierowany do leczenia ambulatoryjnego. Po kilku miesiącach odmówił przyjmowania leków, ale według lekarzy, był w dobrym stanie psychicznym – mówi „Wirtualnej Polsce” jeden ze śledczych.

Informację potwierdził wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

– Komendant wojewódzki w Gdańsku poinformował mnie, że sprawca ataku na prezydenta Adamowicza miał stwierdzone schorzenia natury psychiatrycznej – poinformował Zieliński.

– Z tego co poinformował mnie dzisiaj komendant wojewódzki policji w Gdańsku wynika, że także miał stwierdzone schorzenia natury psychiatrycznej, więc to naprawdę wszystko oznacza, że powinniśmy być szczególnie ostrożni wobec ludzi, którzy mogą w sposób nieodpowiedzialny zachować się wobec kogokolwiek z nas – dodał Zieliński.

W niedzielę około godz. 20 na scenę podczas imprezy zorganizowanej z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wtargnął 27-letni mężczyzna i nożem zaatakował Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej