Prezydent zaprosił szefów partii na spotkanie ws. marszu przeciw przemocy i nienawiści

– Prezydent zaprosił na godz. 16.00 w poniedziałek do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli partii parlamentarnych w sprawie wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści - poinformował w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Zmarł prezydent Gdańska. „Mimo wszelkich starań nie udało się go uratować” [RELACJA]

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany w niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

zobacz więcej

– Do spotkania ma dojść dziś o godz. 16.00, a sam marsz miałby się odbyć jutro wieczorem w Gdańsku – powiedział minister Błażej Spychalski.

– Jestem przekonany, że wszystkie siły polityczne będą w tym wspólnym marszu uczestniczyły – podkreślił minister.

Jak dodał rzecznik prezydenta, w dzisiejszym spotkaniu wezmą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński.

W niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Atak przeprowadził mężczyzna, który podczas odliczania do „Światełka do nieba” wtargnął na scenę. Prezydent został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

W nocy z niedzieli na poniedziałek doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował – po pięciogodzinnej operacji Adamowicza - że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

Zaraz po napaści w mediach społecznościowych politycy i zwykli obywatele apelowali o modlitwę za zdrowie i życie Adamowicza. Wśród nich znaleźli się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk.


Wszyscy politycy zjednoczeni. „Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem”

Minister Dera o ataku na Adamowicza: To wydarzenie bez precedensu

źródło:

Zobacz więcej