Lekarz: Stan Adamowicza nadal bardzo ciężki

Ludzie oddają krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku (fot. PAP/Adam Warżawa)

– Stan prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest nadal bardzo ciężki, rokowanie niezwykle niepewne; walczymy – oświadczył w poniedziałek doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Wszczęto śledztwo ws. usiłowania zabójstwa prezydenta Gdańska

– Prokurator okręgowy w Gdańsku wszczął śledztwo ws. usiłowania zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i spowodowania ciężkich,...

zobacz więcej

Stefaniak poinformował na popołudniowej konferencji prasowej, że stan Adamowicza jest nadal bardzo ciężki. – Rokowanie niezwykle niepewne - walczymy – podkreślił doktor.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala.

Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

– Urazy były bardzo ciężkie - poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej – powiedział lekarz. – Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego. O wszystkim zdecydują najbliższe godziny – mówił wówczas chirurg.

Jak przekazał lekarz z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, pacjent nie oddycha samodzielnie, jest także wspomagany poprzez aparaturę, która zastępuje jego serce i płuca.

źródło:

Zobacz więcej