Szybka reakcja ministra sportu w sprawie pomocy dla Agaty Wróbel

Minister sportu i turystyki Witold Bańka (fot. PAP/Piotr Nowak)

„Zagospodarujemy ją zawodowo w obszarze sportu. Czekam na kontakt” – tak na Twitterze minister sportu i turystyki Witold Bańka zwrócił się do polskiej sztangistki Agaty Wróbel. Dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich zmaga się z problemami finansowymi i zdrowotnymi.

Agata Wróbel, medalistka igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów, błaga o pomoc

Kiedy w latach 2000-2004 dwukrotnie stawała na podium igrzysk olimpijskich i zdobywała trzy medale mistrzostw świata, mówiła o niej cała Polska....

zobacz więcej

Minister sportu i turystyki Witold Bańka zaproponował Agacie Wróbel pracę w Centralnym Ośrodku Sportu bądź na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Agata Wróbel – srebrna (Sydney) i brązowa (Ateny) medalistka olimpijska w podnoszeniu ciężarów zaapelowała wcześniej o pomoc finansową z powodu trudnej sytuacji materialnej i przewlekłej choroby.

„Choruję na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w rękach i stopach. Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem” – przyznała na stronie zorganizowanej przez siebie zbiórki. „Znajduję się w sytuacji, w której mam na sobie stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi. Stało się tak przez moją naiwność i dobre serce, a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu w ciągu krótkiego okresu czasu” – mówiła Wróbel.

Zawodniczka o pomoc poprosiła kibiców, którzy wpłat mogą dokonywać poprzez specjalną platformę. Zbiórka pod nazwą „Nowy start w życiu Agaty Wróbel” ma umożliwić zawodniczce podjęcie walkę z chorobą i spłacenie długów. Planowana kwota to 20 tysięcy złotych.

Zbiórka pieniędzy dla Agaty Wróbel

źródło:
Zobacz więcej