Kopcińska: Rząd wysłał do Londynu samolot po żonę prezydenta Gdańska

Rząd wysłał do Londynu samolot po żonę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Zmarł prezydent Gdańska. „Mimo wszelkich starań nie udało się go uratować” [RELACJA]

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany w niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

zobacz więcej

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala.

Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

– Urazy były bardzo ciężkie - poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej – powiedział lekarz. – Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego – zaznaczył. – O wszystkim zdecydują najbliższe godziny – dodał chirurg.

– Te wstrząsające informacje, które dotarły do nas wczoraj z Gdańska przygnębiły wszystkich bez względu na barwy polityczne. Jeszcze raz pragnę podkreślić, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego typu agresji. Atak na życie i zdrowie jest zawsze godny najwyższego potępienia – powiedziała na antenie TVP Info Joanna Kopcińska.

Rzeczniczka rządu zaapelowała o uszanowanie bliskich prezydenta Gdańska i trzymanie za niego kciuków. – O godz. 12.00 ma być podany najnowszy raport o stanie zdrowia prezydenta z gdańskiego szpitala – podkreśliła.

Rzeczniczka rządu poinformowała, że w poniedziałek rząd podjął decyzję o wysłaniu do Londynu samolotu po żonę prezydenta Gdańska.

– Premier podjął decyzję, aby pomóc bliskim, wysyłając samolot rządowy i mogę tę informacje potwierdzić – dodała.

– Tragiczne wydarzenia wstrząsnęły wszystkimi. Nie znam osoby, która nie byłaby pod wrażeniem tego bandyckiego ataku. Dzisiaj bądźmy wszyscy razem przede wszystkim myślami i modlitwą z prezydentem Adamowiczem. Wiemy, że jego stan jest ciężki. Liczymy na to, że z każdą godziną będą napływały do nas lepsze wieści z Gdańska – powiedziała Kopcińska.


Minister Dera o ataku na Adamowicza: To wydarzenie bez precedensu

źródło:
Zobacz więcej