„Bądźmy solidarni z prezydentem Adamowiczem i jego rodziną”

– Powinniśmy się dzisiaj jednoczyć i mówić „nie” takim działaniom. Bądźmy solidarni z panem prezydentem i jego rodziną – powiedziała Krystyna Wróblewska z PiS. – Wydarzenie, które wiąże się ściśle z tym bestialskim aktem, a więc WOŚP, już nigdy nie będzie Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, jaką znamy - otwartą, opartą na zaufaniu – stwierdził Krzysztof Paszyk z PSL. Politycy w programie „Minęła 8” komentowali niedzielny atak nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Zmarł prezydent Gdańska. „Mimo wszelkich starań nie udało się go uratować” [RELACJA]

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany w niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

zobacz więcej

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez mężczyznę, który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent jest w bardzo ciężkim stanie.

Sprawca został obezwładniony, zatrzymany przez policję i przewieziony na przesłuchanie. Atak potępili najważniejsi w państwie politycy, między innymi prezydent Andrzej Duda.

Sprawę komentowali goście programu „Minęła 8”.

– Życie pisze różne scenariusze, dzisiaj zastanówmy się, jak temu zapobiegać. Żyjemy w globalnym świecie, w świecie internetu, te zagrożenia są wszędzie. Wszystkich zagrożeń nie da się wyeliminować, ale zostaje nam dzisiaj solidarność. Powinniśmy się dzisiaj jednoczyć i mówić „nie” takim działaniom. Bądźmy solidarni z panem prezydentem i jego rodziną – powiedziała Krystyna Wróblewska z PiS.

Do ataku na prezydenta Gdańska odniósł się również Marcin Święcicki, poseł PO.

Zagraniczne media o ataku na Pawła Adamowicza

Informacje o ataku na Pawła Adamowicza pojawiają się nie tylko w prasie polskiej, ale również zagranicznej. Media na całym świecie bardzo szybko...

zobacz więcej

– Mam nadzieję, że prezydent Gdańska wyjdzie z tego. Dzisiaj pozostaje nam się modlić, trzymać kciuki, żeby z tego wyszedł – powiedział.

– Jest jeden wniosek, który powinniśmy z tego wyciągnąć - mniej hejtu. Dyskutujmy o problemach, ale uznajmy, że wszyscy jesteśmy patriotami dla Polski, mamy różne drogi, różne sposoby, ale nie podkręcajmy atmosfery nienawiści – dodał.

– To nie powinno się nigdy wydarzyć. Mimo podziałów politycznych nie powinno być takiej nienawiści i agresji – powiedziała Małgorzata Zwiercan (Wolni i Solidarni).

– Ja również, jak większość, myślami jestem z najbliższymi i rodziną pana Pawła Adamowicza w tych niezwykle trudnych momentach. Myślę, że i Gdańsk, i Polska nie będą takie same. Myślę również, że wydarzenie, które wiąże się ściśle z tym bestialskim aktem, a więc WOŚP, też już nigdy nie będzie Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, jaką znamy - otwartą, opartą na zaufaniu – skomentował Krzysztof Paszyk z PSL.

źródło:
Zobacz więcej