Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Katastrofa boeinga. Wiele ofiar śmiertelnych

Samolot rozbił się na lotnisku Fath niedaleko Teheranu (fot. PAP/EPA/HASSAN SHIRAVANI)

Co najmniej 15 osób zginęło w poniedziałek na północy Iranu w katastrofie samolotu transportowego należącego do irańskiej armii – podała agencja Fars. Na pokładzie było 16 osób. Katastrofę przeżył mechanik pokładowy, który o własnych siłach wydostał się z wraku.

Indonezja: Znaleziono czarną skrzynkę z samolotu Lion Air

Władze Indonezji poinformowały w poniedziałek, że odnaleziona została druga czarna skrzynka samolotu Boeing 737 MAX, należącego do linii Lion Air,...

zobacz więcej

– Transportowy Boeing 707 lecący z Biszkeku w Kirgistanie miał awaryjne lądowanie na lotnisku Fath (...) mechanik pokładowy został przewieziony do szpitala – poinformowała armia w oświadczeniu, cytowanym przez Fars.

Agencja Reutera podaje, że katastrofa lotnicza miała miejsce przy złej pogodzie niedaleko miasta Karadż, stolicy ostanu (prowincji) Alborz, ok. 50 km na północny zachód od irańskiej stolicy, Teheranu.

Według Fars do katastrofy doszło po tym, jak samolot „pomylił lotnisko z powodu złej pogody”. Irańska telewizja państwowa pokazała smugę dymu unoszącą się z miejsca katastrofy.

Rzecznik irańskiego lotnictwa cywilnego powiedział państwowej telewizji, że samolot należał do Kirgistanu. Z kolei rzeczniczka lotniska Biszkek-Manas, głównego międzynarodowego portu lotniczego Kirgistanu, powiedziała, że maszyna, która leciała z Biszkeku, należała do irańskich linii lotniczych Payam Air.

źródło:

Zobacz więcej