Gdański ratusz: Około południa nowy komunikat o stanie zdrowia Adamowicza

Około południa w poniedziałek będzie nowy komunikat o stanie zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza – poinformował na swojej stronie ratusz miasta Gdańska. Krew dla prezydenta Adamowicza można oddawać w stacjach krwiodawstwa w Gdańsku i innych miejscowościach woj. pomorskiego od godz. 7.

Lekarze: Prezydent Gdańska żyje, jego stan jest ciężki

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz żyje, ale jego stan jest bardzo ciężki; operacja trwała pięć godzin. Przetoczyliśmy 41. jednostek krwi. Pacjent...

zobacz więcej

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zaapelowało w niedzielę wieczorem o oddawanie krwi dla prezydenta Pawła Adamowicza. Jak podało Centrum, chodzi zwłaszcza o krew 0RhD-.

W poniedziałek rano urząd miasta podkreślił, że stacje krwiodawstwa w Gdańsku i innych miejscowościach województwa pomorskiego będą otwarte od godz. 7.

Ratusz dodał również, że „nowy komunikat o stanie zdrowia prezydenta Adamowicza ma zostać podany około południa”.

W poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, poinformował – po pięciogodzinnej operacji Adamowicza – że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie. – O wszystkim zdecydują najbliższe godziny – zaznaczył chirurg.

Adamowicz był operowany, po tym jak został zaatakowany nożem przez 27-letniego mężczyznę podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Policja potwierdziła tożsamość mężczyzny, który dokonał ataku na Adamowicza. „Zatrzymany w sprawie ataku na Prezydenta Miasta to 27-letni mężczyzna, wcześniej notowany za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz rozbój na terenie banku” – podano na Twitterze.

źródło:

Zobacz więcej