Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Indonezja: Znaleziono czarną skrzynkę z samolotu Lion Air

Pierwsza czarna skrzynka została odnaleziona na początku listopada (fot. REUTERS/Enny Nurahen)

Władze Indonezji poinformowały w poniedziałek, że odnaleziona została druga czarna skrzynka samolotu Boeing 737 MAX, należącego do linii Lion Air, który 29 października zeszłego roku rozbił się na Morzu Jawajskim. W katastrofie zginęło wówczas 189 osób.

Boliwia: Po 38 latach schwytano włoskiego lewackiego terrorystę

W Santa Cruz, największym mieście Boliwii, po 38 latach schwytano lewackiego terrorystę winnego współudziału w zamachach, w których zginęły cztery...

zobacz więcej

„Urządzenie zostało odnalezione, ale nie mamy jeszcze informacji o dokładnej lokalizacji czarnej skrzynki” – poinformował Haryo Satmiko, zastępca prezesa Krajowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Transportu Powietrznego (KNKT) w Indonezji.

Znaleziona czarna skrzynka pochodzi z kokpitu i jest jednym z dwóch urządzeń rejestrujących, które były na pokładzie samolotu. Pierwsza czarna skrzynka została odnaleziona na początku listopada.

Należący do indonezyjskiego niskokosztowego przewoźnika Lion Air samolot Boeing 737 MAX 8 rozbił się 29 października. Na jego pokładzie znajdowało się 181 pasażerów i ośmioro członków załogi. Nikt nie przeżył. Samolot leciał z Dżakarty do niewielkiego miasteczka Panglkal Pinang.

źródło:

Zobacz więcej