Lekarz: Prezydent Adamowicz trafił do szpitala, który ma wszelkie możliwości ratowania życia

Stan prezydenta Gdańska jest bardzo poważny (fot. PAP/Adam Warżawa)

– Prezydent Paweł Adamowicz znalazł się w szpitalu, który ma wszelkie możliwości ratowania życia i zdrowia; jest tu sprzęt o najwyższym poziomie i personel, który ma najwyższe umiejętności; jest to Centrum Medycyny Inwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego – oświadczył lekarz Jerzy Karpiński.

Lekarze: Prezydent Gdańska żyje, jego stan jest ciężki

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz żyje, ale jego stan jest bardzo ciężki; operacja trwała pięć godzin. Przetoczyliśmy 41. jednostek krwi. Pacjent...

zobacz więcej

Do ataku na Adamowicza doszło w Gdańsku w niedzielę wieczorem. Atak przeprowadził mężczyzna, który podczas odliczania do „Światełka do nieba” o godz. 20 wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala. Rzeczniczka prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek na konferencji powiedziała dziennikarzom, że prezydent Gdańska jest operowany.

„Ugodzenie nożem jest sytuacją bardzo ciężkiego uszkodzenia ciała, może dojść do krwotoków wewnętrznych, uszkodzenia narządów, ale to są szczegóły, o których nie chciałbym rozmawiać. Natomiast chcę poinformować, że prezydent Adamowicz znalazł się w szpitalu, który ma wszelkie możliwości ratowania życia i zdrowia. Tu niczego nie brakuje, jest sprzęt o najwyższym poziomie i personel, który ma najwyższe umiejętności z możliwych. Jest to Centrum Medycyny Inwazyjnej” – oświadczył dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Wszyscy politycy zjednoczeni. „Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem”

Po ataku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Pawła Adamowicza politycy jednogłośnie i stanowczo potępiają napaść oraz okazują...

zobacz więcej

Dopytywany powiedział, że stan prezydenta Gdańska jest bardzo poważny. – Służby ratownictwa medycznego podjęły od razu akcję ratowniczą na scenie w celu zabezpieczania funkcji życiowych prezydenta. Chodzi o unormowanie sytuacji, aby można było pana prezydenta zawieźć do szpitala, gdzie nastąpiła kontynuacja badań na klinicznym oddziale ratunkowym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego; dokonana został weryfikacja, co w pierwszej kolejności, jakie działania powinny podjąć służby medyczne – mówił Karpiński.

Zaznaczył, że „prezydent był przytomny na samym początku, natomiast po uderzeniu jakimkolwiek narzędziem, czy to jest nóż czy inne narzędzie tępe, występuje wstrząs”. – Stan pana prezydenta jest bardzo poważny, liczymy na to, że szybko dojdzie do zdrowia i będziemy mogli się cieszyć jego zdrowiem – mówił lekarz.

źródło:

Zobacz więcej