RAPORT

Kampania 2020

Wszyscy politycy zjednoczeni. „Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem”

Politycy skomentowali na Twitterze atak na prezydenta Gdańska (fot. PAP/Adam Warżawa)

Po ataku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Pawła Adamowicza politycy jednogłośnie i stanowczo potępiają napaść oraz okazują wsparcie prezydentowi Gdańska.

„Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak - mam nadzieję -wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił.” – napisał prezydent Andrzej Duda.

„Atak na życie i zdrowie Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem ministra Joachima Brudzińskiego do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji. Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

„Atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to akt niewytłumaczalnego barbarzyństwa.Jestem w kontakcie z @PolskaPolicja wszystkie okoliczności tego wydarzenia muszą zostać dogłębnie wyjaśnione” – zaznaczył minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

„Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą” – napisał przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

„Atak na Prezydenta Gdańska to barbarzyństwo. Liczę, że Paweł Adamowicz szybko wróci do zdrowia; życzę mu tego z całego serca” – zaznaczył kandydat na prezydenta Gdańska w ubiegłorocznych wyborach samorządowych Kacper Płażyński.

„Pełna solidarność z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Stop agresji i nienawiści” – napisał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

„Taki wspaniały dzień. W studiu WOŚP wśród nas same uśmiechy i nagle szok. Nie ma słów. Myślami jestem z Pawłem i jego najbliższymi” – podkreślił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

„Paweł Adamowicz ranny w ataku nożownika podczas gdańskiego finału WOŚP. Jestem głęboko poruszony tą sytuacją, trzymamy kciuki za Pawła, a myślami jesteśmy z jego najbliższymi” – podkreślił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

„Wstrząsająca wiadomość o ataku na Prezydenta Adamowicza. Straszne!” – zaznaczył były premier Leszek Miller.

„Jesteśmy wstrząśnięci tym przerażającym zdarzeniem. Nic i nigdy nie może usprawiedliwić zbrodni. Dziś prezydent Adamowicz nie jest naszym przeciwnikiem politycznym ale ofiarą zbrodniczej agresji. Łączymy się w modlitwie o jego zdrowie” – napisała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

„Jestem głęboko poruszony agresywnym atakiem na prezydenta Adamowicza. W tym krytycznym momencie pozostaje nam pełna wiary modlitwa ponad podziałami” – oświadczył marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

„Wstrząsające informacje z Gdańska. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego typu agresji. Atak na życie i zdrowie zawsze jest godny najwyższego potępienia. Łączmy się w modlitwie za powrót do zdrowia Pana Prezydena Adamowicza” – podkreśliła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

„To nigdy nie powinno się zdarzyć! Nie ma usprawiedliwienia dla zbrodni! Pomódlmy się za powrót do zdrowia Pana Prezydenta Pawła Adamowicza” – zaapelowała wicepremier Beata Szydło.

„Wszyscy jesteśmy teraz myślami z Prezydentem Adamowiczem i jego bliskimi” – napisała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

„Bądźmy myślami i modlitwą z @AdamowiczPawel. Proszę się trzymać, Panie Prezydencie!” – napisał szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Bardzo niepokojące wiadomości z Gdańska. Myślami jestem z @AdamowiczPawel i trzymam mocno kciuki!” – podkreślił lider partii Teraz! Ryszard Petru.

„Po kilku godzinach spędzonych z dala od internetu dowiaduję się o niewyobrażalnej tragedii. Brak słów. Myślą i modlitwą jestem z Pawłem Adamowiczem i Jego Najbliższymi” – napisał wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

„Jestem myślami z rodziną i bliskimi @AdamowiczPawel, i mam głęboką nadzieję, że szybko wróci do zdrowia” – napisał wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

źródło:
Zobacz więcej