Raport

Epidemia koronawirusa

PŚ w Predazzo. Kobayashi przed szansą na rekord

Japończyk zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ (fot. PAP/EPA/ANDREA SOLERO)

Japończyk Ryoyu Kobayashi może w niedzielę zostać pierwszym skoczkiem narciarskim w historii, który wygra siedem z rzędu konkursów Pucharu Świata. Na przeszkodzie stanąć mu mogą m.in. drugi w sobotę w Predazzo Dawid Kubacki i trzeci Kamil Stoch.

PŚ w skokach narciarskich: sześciu Polaków powalczy w Predazzo

W sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Predazzo wystąpi sześciu Polaków. To cała nasza drużyna. W kwalifikacjach najlepiej...

zobacz więcej

Kobayashi w tym sezonie odniósł dziewięć zwycięstw w 12 konkursach. Sześć wygranych z rzędu odnotowali wcześniej Finowie Janne Ahonen (sezon 2004/05) i Matti Hautamaeki (2004/05) oraz Austriacy Thomas Morgenstern (2007/08) i Gregor Schlierenzauer (2008/09). Siódmy triumf był jednak poza ich zasięgiem.

Oceniając formę z ostatnich tygodni najgroźniejszym rywalem Japończyka będzie Kubacki. 28-latek rok zaczął od trzeciego miejsca w Garmisch-Partenkirchen. Przed rywalizacją w Predazzo drugi był także w Bischofshofen.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kobayashi drugiego Piotra Żyłę wyprzedza o 491 punktów, a trzeciego Stocha o 492. Piąty Kubacki ma 624 pkt straty.

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na 17. Godzinę wcześniej rozpoczną się kwalifikacje.

źródło:

Zobacz więcej