Dwoje poszkodowanych po wybuchu butli z gazem. Ewakuowano 30 osób

Do wybuchu doszło w chwili, gdy lokator wymieniał butlę w kuchence gazowej (fot. pixabay/stevepb)

Dwie osoby zostały poparzone w wyniku wybuchu butli z gazem, do którego doszło w sobotę w budynku wielorodzinnym w Kiemławkach Wielkich (woj. warmińsko-mazurskie). Na czas trwania akcji gaśniczej ewakuowano ponad 30 lokatorów sąsiednich mieszkań.

Prokuratura: Przyczyną wybuchu pożaru w Koszalinie był gaz

Przyczyną śmierci pięciu 15-latek, które zginęły w escape roomie w Koszalinie było zatrucie tlenkiem węgla. Takie są ustalenia po sekcji zwłok...

zobacz więcej

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wybuchu doszło w chwili, gdy 58-letni lokator mieszkania na parterze wymieniał butlę w kuchence gazowej. Wybuch spowodował pożar, w którym ten mężczyzna i jego 85-letnia matka zostali poparzeni – poinformowała mł. asp. Ewelina Piaścik z komendy policji w Kętrzynie.

Poszkodowanych m.in. z oparzeniami rąk odwieziono karetką do kętrzyńskiego szpitala. Pozostali mieszkańcy bloku nie odnieśli obrażeń. Z powodu zadymienia z sąsiednich lokali ewakuowano 32 osoby.

Jak powiedział kpt. Kamil Golon z kętrzyńskiej straży pożarnej, po wybuchu gazu doszło do pożaru wyposażenia jednego z pomieszczeń w mieszkaniu na parterze. W akcji gaśniczej uczestniczyło blisko 30 strażaków.

– Na miejsce przyjechał inspektor nadzoru budowlanego, który ocenił stan budynku. Tylko mieszkania, w którym doszło do wybuchu, nie dopuszczono do użytku. Do pozostałych mieszkań mogli wrócić ewakuowani lokatorzy – mówił.

Okoliczności wypadku w Kiemławkach Wielkich będzie wyjaśniać policja.

źródło:

Zobacz więcej