Wręczono Wektory 2018 – prestiżowe nagrody Pracodawców RP

Pracodawcy RP przyznali Wektory 2018 (fot. pracodawcyrp.pl)

Dziesięciu przedstawicieli świata gospodarki, kultury i mediów otrzymało w sobotę Wektory 2018 – nagrody Pracodawców RP dla osób i instytucji, którzy dali przykład jak unowocześniać firmy, jak kreatywnie wprowadzać innowacje oraz skutecznie ścigać się z międzynarodowymi koncernami.

„Silniejsza gospodarka, silna Polska, silne społeczeństwo”

– Małe i średnie firmy muszą być perłą w koronie naszej przedsiębiorczości – powiedział premier Mateusz Morawiecki odbierając Super Wektora 2017,...

zobacz więcej

Specjalną nagrodę Superwektora 2018 otrzymał Zbigniew Jagiełło - prezes PKO Bank Polski za zmianę największego polskiego banku z biurokratycznego molocha w sprawną i elastyczną firmę.

Wektorem 2018 nagrodzeni zostali m.in.: podsekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji Wanda Buk „za rzadką dziś umiejętność dialogu ze wszystkimi partnerami społecznymi”.

„Za innowacje w zakresie sztucznej inteligencji fotoniki, czy niskoemisyjnych układów wytwarzania” statuetkę otrzymał Jakub Goryszewski, prezes Centrum Badawczo–Rozwojowego UtmostTech.

Wektora 2018 otrzymał też Krzysztof Kamiński, prezes spółki Alnea, za to, że – jak uzasadniła kapituła – „zaprzągł wirtualną rzeczywistość do projektowania, realizowania i nadzorowania zaawansowanych, automatycznych linii produkcyjnych”.

Statuetkę za „innowacyjność w tworzeniu radiofarmaceutyków specjalnych, przeznaczonych do wykrywania konkretnych schorzeń i za udowodnienie, że polska firma kreując nowatorskie rozwiązania, potrafi prześcignąć międzynarodowe koncerny”, odebrał Cezary Kozanecki, szef spółki Synektik.

Wektora 2018 otrzymał również Andrzej Kozłowski, prezes firmy Emitel, „za pionierskie rozwiązania Smart Cities i +Internetu Wszechrzeczy+ oraz za innowacje na rzecz skutecznej walki z zanieczyszczeniem środowiska”.

„Za rozwój nowoczesnej telemedycyny, która jest przełomem w dziedzinie ułatwienia kontaktu pacjenta z lekarzem oraz za to, że pokazał, jak zmieniać rodzinne przedsiębiorstwo w giełdową spółkę i to, w jaki sposób swoje dzieło przekazał kolejnemu pokoleniu” nagrodę otrzymał Adam Rozwadowski, założyciel Centrum Medycznego Enel–Med.

Wektory co roku trafiają do osób lub instytucji, które odniosły najbardziej błyskotliwe sukcesy gospodarcze albo znacząco zmieniły polską gospodarkę.

Tegoroczna edycja została poświęcona tym, którzy dali przykład jak unowocześniać firmy, jak kreatywnie wprowadzać innowacje oraz skutecznie ścigać się z międzynarodowymi koncernami.

W ubiegłym roku Superwektora otrzymał premier Mateusz Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej