Większość Włochów przeciwko przyjmowaniu imigrantów

Włosi uważają, że ich rząd nie powinien przyjmować migrantów ze statków, które kilkanaście dni czekały u wybrzeży Malty (fot. PAP/EPA/DOMENIC AQUILINA)

64 procent Włochów nie życzy sobie przyjmowania migrantów podjętych na Morzu Śródziemnym przez statki ratownicze. Wyniki badań opublikował międzynarodowy instytut badania rynku i opinii społecznej IPSOS.

Wicepremier Włoch: Ilu migrantów przyjmiemy? Zero, już to mamy za sobą

Szef MSW Włoch, wicepremier Matteo Salvini, wykluczył w niedzielę możliwość przyjęcia migrantów z dwóch statków czekających na Morzu Śródziemnym na...

zobacz więcej

Tylko co piąty Włoch uważa, że należy przyjmować migrantów. Co szósty nie ma zdania. Ponad połowa badanych uważa, że włoski rząd nie powinien przyjąć piętnastu migrantów ze statków, które kilkanaście dni czekały na przyjęcie u wybrzeży Malty. Premier Giuseppe Conte wyraził na to zgodę w środę, gdy pozostałych przybyszów zgodziło się przyjąć pozostałych osiem krajów UE.

Z analizy badań wynika, że zamknięcia włoskich portów dla statków z migrantami domaga się większość Włochów bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, pochodzenie społeczne i geograficzne. Tego zdania jest też większość katolików regularnie chodzących do kościoła.

Od 2011 roku do dziś przez Morze Śródziemne do Włoch przybyło blisko 800 tys. osób.

źródło:
Zobacz więcej