Dwóch Polaków na podium w Predazzo. Zwyciężył znowu Japończyk

Dawid Kubacki, Ryoyu Kobayashi i Kamil Stoch (fot. PAP/EPA/ANDREA SOLERO)

Dawid Kubacki był drugi, a Kamil Stoch trzeci w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Wygrał lider klasyfikacji generalnej PŚ, Japończyk Ryoyu Kobayashi z przewagą aż 26,5 pkt nad Kubackim i 32,1 pkt nad Stochem. Siódme miejsce zajął Piotr Żyła.

PŚ w skokach narciarskich: sześciu Polaków powalczy w Predazzo

W sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Predazzo wystąpi sześciu Polaków. To cała nasza drużyna. W kwalifikacjach najlepiej...

Kubacki w pierwszej próbie skoczył 122 m. W serii finałowej znacznie poprawił swój wynik, skacząc na odległość 131,5 m.

Stoch w drugiej serii oddał znakomity skok na odległość 133,5 m, co pozwoliło mu ostatecznie zająć miejsce na podium.

Kobayashi fantastycznie poleciał już w pierwszej serii, uzyskując 135 m. Podobną odległość osiągnął w drugiej serii (136 m). Japończyk zdobył łącznie 315 pkt.

Siódmą lokatę utrzymał Żyła, który skoczył 121,5 m i 127 m. O jedną pozycję w stosunku do pierwszej serii awansował Hula, kończąc rywalizację na 29. miejscu (116,5 m i 125 m).

Do serii finałowej nie zakwalifikowali się Maciej Kot (34. miejsce, 112,5 m) oraz Jakub Wolny (40., 109 m).

W klasyfikacji generalnej PŚ na prowadzeniu umocnił się Kobayashi. Drugiego Żyłę wyprzedza o 491 pkt, a trzeciego Stocha o 492. Na piątą pozycję awansował Kubacki – 624 pkt straty.

Biało-czerwoni w sobotę odzyskali prowadzenie w Pucharze Narodów. Od drugich Niemców mają o 73 pkt więcej.

W niedzielę w Predazzo odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata.