Dzik z gwiazdą Dawida. Tygodnik Urbana porównał polowanie do Zagłady

Okładka najnowszego wydania tygodnika Jerzego Urbana może szokować (fot. Twitter/Tygodnik Nie)

Jerzy Urban znowu szokuje. Na okładce najnowszego wydania tygodnika „Nie”, którego jest redaktorem naczelnym, porównał odstrzał dzików do Holokaustu.

Jerzy Urban w areszcie domowym? [OPINIA]

Kiedy dziś czytam, że sąd ukarał Jerzego Urbana grzywną 120 tys. zł za obrazę uczuć religijnych, to wiem przecież, że wywinął się najmniejszym...

zobacz więcej

W sobotę w części Polski rozpoczynają się skoordynowane polowania wielkoobszarowe na dziki. Resorty rolnictwa i środowiska tłumaczą, że zmniejszenie populacji tych zwierząt jest konieczne, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Komisja Europejska potwierdziła, że polski plan odstrzału dzików w walce z ASF jest prawidłowy. Rzeczniczka Komisji Anna Kaisa-Itkonen podkreślała, że wirus jest zagrożeniem dla sektora trzody chlewnej i walka z nim to dla Unii priorytet.

Jednocześnie wielu polityków i działaczy w Polsce krytykuje podjęte działania, mówiąc o rzezi zwierząt. W sposób skrajny tę narrację podjął skandalizujący tygodnik „Nie” Jerzego Urbana, porównując polowanie na dziki z zagładą Żydów podczas II wojny światowej.

Na okładce najnowszego numeru tygodnika znalazł się dzik z gwiazdą Dawida oraz napis „ostateczne rozwiązanie”. Widzimy też zdjęcie dzików za drutami obozu koncentracyjnego, a także przeróbkę nazistowskiego plakatu z napisem „Dziki wszy”. To nie pierwsza bulwersująca okładka tygodnika „Nie”. Miesiąc temu Jerzy Urban został skazany przez sąd drugiej instancji na karę 120 tys. zł grzywny za okładkę z karykaturą Chrystusa, opublikowaną w 2012 roku. Proces w tej sprawie toczył się od 2014 roku.

źródło:
Zobacz więcej