„Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”. Minister Błaszczak zachęca młodych do służby

Min. Mariusz Błaszczak podczas inauguracji kolejnego etapu kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” (fot. PAP/Grzegorz Momot)

– Zależy nam na tym, żeby więcej młodych ludzi wstępowało do Wojska Polskiego, bo to stanowi o naszym bezpieczeństwie – powiedział szef resortu obrony Mariusz Błaszczak, inaugurując w Białce Tatrzańskiej (Małopolska) drugą edycję kampanii promocyjnej „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”.

Lawinowo rośnie liczba wniosków o przyjęcie do wojskowej służby przygotowawczej

W trakcie kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” odnotowano 66 proc. wzrost liczby wniosków o przyjęcie do wojskowej służby przygotowawczej....

zobacz więcej

Min. Błaszczak w sobotę otworzył mobilny wojskowy punkt informacyjny przy stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Jak podkreślił w swoim przemówieniu, wojsku zależy na pozyskaniu młodych ludzi do służby.

– Służba w wojsku to zaszczyt, to honor, to wyróżnienie. Noszenie munduru żołnierza Wojska Polskiego jest zaszczytem. Żołnierz Wojska Polskiego jest godnie wynagradzany, a służba w Wojsku Polskim związana jest z rozwojem, z nabywaniem umiejętności, unikalnych doświadczeń – mówił.

Błaszczak przypomniał, że polscy żołnierze są aktywni na misjach „w Europie, na wschodniej flance NATO, w Afganistanie, w Iraku”.

Wojsko ma też rozbudowane kontakty z innymi armiami państw NATO, w tym z USA. – To są unikalne możliwości zdobycia doświadczeń i umiejętności – podkreślił szef MON. Wśród innych zachęt do pełnienia służby wymienił rozwinięte wsparcie socjalne i godną emeryturę. Wspomniał też, że po ostatniej podwyżce uposażeń średnie wynagrodzenie w polskiej armii wynosi 5530 zł. – Warto przystąpić do Wojska Polskiego – przekonywał.

Szef MON wyjaśnił również, że kampania promocyjna prowadzona przez wojsko na południu Polski ma wykorzystać okres ferii i pobyt młodych Polaków na stokach narciarskich.

źródło:

Zobacz więcej