Premier: Pokój na Bliskim Wschodzie jednym z najistotniejszych wyzwań

Polska traktuje kwestię pokoju na Bliskim Wschodzie jako jedno z najistotniejszych wyzwań polityki zagranicznej i obronnej – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. 13 i 14 lutego w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja bliskowschodnia współorganizowana ze Stanami Zjednoczonymi. Zaproszenia do udziału w niej skierowano do szefów MSZ kilkudziesięciu krajów.

Sekretarz stanu USA: Planujemy zorganizować w Polsce konferencję nt. Bliskiego Wschodu

To najważniejsze wydarzenie dyplomatyczne od czasu szczytu NATO - tak o międzynarodowej konferencji w Warszawie nt. Bliskiego Wschodu mówił szef...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że pokój na Bliskim Wschodzie to jedno z najistotniejszych wyzwań.

„Powstrzymanie walk w tym newralgicznym regionie jest kwestią fundamentalną, jeśli chodzi o zapewnienie stabilizacji i bezpieczeństwa całego świata” – stwierdził szef polskiego rządu.

Szczegółowy harmonogram konferencji i listę jej uczestników przedstawi w najbliższym czasie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort jest odpowiedzialny za organizację wydarzenia razem z partnerami ze Stanów Zjednoczonych.

W trakcie spotkania szczególny nacisk ma być położony na omówienie sytuacji w Iranie, o czym mówił w rozmowie z telewizją Fox News sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

źródło:
Zobacz więcej