Uderzy czy nie? Asteroida 2002 NT7 najbliżej Ziemi będzie 13 stycznia

Ziemi zagraża kolizja z asteroidą? (fot. Ian Forsyth/Getty Images)

Ziemi zagraża kolizja z asteroidą? Według internetowej plotki tak i to całkiem szybko. Przed obiektem 2002 NT7 ostrzegała nawet agencja kosmiczna NASA. Ponieważ plotka zaczęła się ostatnio gwałtownie rozprzestrzeniać, agencja odniosła się do swoich wcześniejszych przewidywań.

Asteroida Bennu zagraża Ziemi? NASA wydała komunikat

Zdaniem naukowców NASA asteroida Bennu może w 2135 r. uderzyć w Ziemię i zniszczyć naszą planetę. Mimo że zostało jeszcze dużo czasu, naukowcy już...

zobacz więcej

Asteroida 2002 NT7 to obiekt z grupy Apolla, który został po raz pierwszy zaobserwowany w 2002 roku. Zaklasyfikowano ją jako obiekt NEO (ang. Near Earth Object), czyli taki, który może zagrozić naszej planecie. Wtedy właśnie 2002 NT7 zyskała 0,06 punktów w skali Palermo, która potwierdza szansę na zderzenie.

Ponieważ plotka na temat rzekomego zderzenia asteroidy z Ziemią zaczęła się ostatnio gwałtownie rozprzestrzeniać, NASA odniosła się do swoich wcześniejszych przewidywań. Poinformowano, że po zebraniu większej ilości danych udało się lepiej przewidzieć orbitę planetoidy.

Według najnowszych informacji, asteroida 2002 NT7 ma około 1,5 kilometra średnicy i porusza się z prędkością 28 kilometrów na sekundę. W perygeum, czyli punkcie orbity najbliższym Ziemi, asteroida powinna się znaleźć właśnie 13 stycznia. Jednak będzie wtedy bardzo daleko od nas, bo aż 60 mln km. To dalej niż Mars!

Mimo to nie brakuje opinii, że NASA tuszuje nadciągające kłopoty, zdając sobie sprawę z tego, że wiedza o nadciągającej zagładzie spowodowałaby masową panikę i wielką anarchię. Zdaniem zwolenników teorii spiskowych, aby tego uniknąć, zastosowano dezinformację. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonamy się już niedługo.

źródło:
Zobacz więcej