Wypadek autokaru na Kubie. Wśród ofiar zagraniczni turyści

Pięć osób przebywających w szpitalu jest w stanie ciężkim (fot. PAP/ EPA/Lilibeth Alfonso/Juventud Rebelde / HANDOUT)

Siedem osób zginęło, a 33 zostały ranne w wypadku autokaru z zagranicznymi turystami na Kubie, w prowincji Guantanamo na zachodzie kraju – poinformowała AFP za lokalną prasą. Pięć osób jest w stanie ciężkim.

Tragiczny wypadek w Szwajcarii. Autobus wpadł w poślizg i uderzył w barierę

Jedna osoba poniosła śmierć, a 44 zostały ranne w niedzielę nad ranem w wypadku autokaru na autostradzie A3 niedaleko Zurychu w Szwajcarii –...

zobacz więcej

„Wśród 40 pasażerów autokaru 22 było cudzoziemcami, którzy pochodzili z m.in. z Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Kanady i Argentyny” – podano na stronie internetowej lokalnego dziennika „Venceremos”.

Według portalu wśród ofiar śmiertelnych jest trzech Kubańczyków, dwóch Argentyńczyków, Francuz i Niemiec.

Według informacji z miejscowego szpitala, gdzie trafili ranni w wypadku, pięć osób jest w stanie ciężkim. To trzech Kubańczyków, Francuz i Hiszpan.

Do wypadku doszło na drodze z miasta Baracoa do Hawany. Według AFP kierowca autokaru zeznał, że stracił kontrolę nad kierownicą na mokrej jezdni, w wyniku czego pojazd przewrócił się. Jednak świadkowie twierdzą, że autokar próbował wyprzedzić inny pojazd i z dużą szybkością zjechał z drogi, aby uniknąć czołowego zderzenia z autem jadącym z przeciwnej strony.

AFP podkreśla, że większość dróg na Kubie jest w bardzo złym stanie, a dziury i brak oświetlenia są przyczyną wielu wypadków. Według oficjalnych statystyk w 2017 r. na wyspie miało miejsce 11187 wypadków, w których zginęło 750 osób, a 7999 zostało rannych.

źródło:

Zobacz więcej