Łukasz Schreiber chce wesprzeć region bydgoski. Spotkał się z samorządowcami

Stacja Bydgoszcz Wschód, węzeł przesiadkowy między pociągami i tramwajami (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

– Mamy teraz pięcioletnią kadencję samorządu i jako sekretarz stanu chcę wspierać rozwój ziemi bydgoskiej, wpierać samorządowców, bo tak traktuję swoje zadanie –deklarował sekretarz stanu w kancelarii premiera Łukasz Schreiber na spotkaniu w Bydgoszczy z samorządowcami, wójtami i burmistrzami.

Emilewicz: Program Energia Plus zakłada długofalową obniżkę cen energii

Program Energia Plus ma obniżyć ceny energii poprzez upowszechnienie – przy pomocy nowoczesnych technologii – modelu prosumenckiego, w którym...

zobacz więcej

Podczas rozmowy poruszono tematy o budowie drogi ekspresowej S5, planach budowy drogi S10, ale też podjęto temat o funduszach dróg samorządowych. Przypomniał, że droga S10 będzie budowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego i w tym roku zapadną kluczowe decyzje. Inwestycje mają być zrealizowane w 2019 roku i pochłoną kilka miliardów złotych.

Schreiber poinformował też, że obecne kłopoty z budową wynikają z procedury przetargowej przeprowadzonej w latach 2014-15.

– Alarmowałem już wtedy, że oferowane ceny są zaniżone i stąd teraz jest problem z podwykonawcami – zaznaczył.

Schreiber zaproponował też cykliczne spotkania z samorządowcami. – Zaproponowałem stosunkowo cykliczne spotkania, na które będą zapraszani włodarze gmin z naszego terenu – podkreślił. Dodał, że tematyka będzie wynikała z zapotrzebowania samorządowców.

W spotkaniu uczestniczyła m.in. zastępca prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

źródło:
Zobacz więcej