Japoński piłkarz przedłużył kontrakt z klubem. Ma 51 lat

Kazuyoshi Miura został pierwszym piłkarzem tego kraju, który otrzymał nagrodę od tamtejszej konfederacji dla najlepszego azjatyckiego zawodnika roku (fot. Etsuo Hara/Getty Images)

Japończyk Kazuyoshi Miura, który w lutym skończy 52 lata, po raz kolejny przedłużył kontrakt z występującą na zapleczu rodzimej ekstraklasy ekipą Yokohama FC. To najstarszy na świecie aktywny piłkarz, a także najstarszy zdobywca bramki w profesjonalnym futbolu.

Polski dżokej wygrał gonitwę w Emiratach Arabskich. Kapitalny finisz! [WIDEO]

Szczepan Mazur na koniu Wadeeaa wygrał wyścig Al Maktoum Challenge na torze Meydan w Emiratach Arabskich. Czempion polskich dżokejów po wspaniałej...

zobacz więcej

W czasie trwającej już 35 lat kariery „Król Kazu” występował na czterech kontynentach. W Europie bronił barw Genoi i Dinama Zagrzeb (wówczas pod nazwą Croatia Zagrzeb).

W latach 1990-2000 Miura był reprezentantem Japonii (55 goli w 89 występach), a w 1993 r. został pierwszym piłkarzem tego kraju, który otrzymał nagrodę od tamtejszej konfederacji dla najlepszego azjatyckiego zawodnika roku.

Miura jest dla Japończyków legendą, mimo że nie odniósł sportowego sukcesu w Europie. Nigdy nie miał okazji zagrać w mistrzostwach świata.

W eliminacjach mundialu w 1994 r. piłkarz był w rewelacyjnej formie. Strzelił 12 goli, jednak po porażce z Arabią Saudyjską drużyna odpadła z walki o historyczny awans do mistrzostw.

Cztery lata później Japonia awansowała na mundial rozgrywany we Francji, lecz selekcjoner ekipy nie zabrał Kazuyoshi Miury na turniej.

źródło:

Zobacz więcej