Dwoje członków załogi zginęło w katastrofie myśliwca Mirage 2000

Szczątki maszyny i ciała członków załogi znaleziono w gminie Mignovillard (fot. REUTERS/Amir Cohen)

W katastrofie samolotu myśliwskiego Mirage 2000, który rozbił się w środę na wschodzie Francji, zginęło dwoje członków załogi – poinformowała w czwartek późnym wieczorem minister obrony Florence Parly.

Spłonął rosyjski satelita. Miał ostrzegać przed rakietami z USA

Rosyjski satelita wojskowy Kosmos, będący częścią systemu ostrzegania o starcie międzykontynentalnych rakiet balistycznych, 5 stycznia zszedł z...

zobacz więcej

„Musimy jeszcze wyjaśnić, co było przyczyną tej katastrofy. Dochodzenie już się rozpoczęło”  – dodała szefowa francuskiego resortu obrony.

Samolot wystartował w środę do lotu szkoleniowego na niskiej wysokości z bazy lotniczej Nancy-Ochey na północnym wschodzie Francji. Na pokładzie myśliwca znajdowali się pilot - kapitan Baptiste Chirié i nawigatorka - porucznik Audrey Michelon. Z ekranów radarów maszyna zniknęła ok. godz. 11 w górzystym i zalesionym terenie w departamencie Doubs w regionie Burgundia-Franche-Comte.

Akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło ponad 100 osób, dodatkowo utrudniały śnieg i gęsta mgła. Szczątki maszyny i ciała członków załogi znaleziono w gminie Mignovillard w departamencie Jura w tym samym regionie, 10 kilometrów od granicy ze Szwajcarią.

Baza w Nancy-Ochey to ważna baza francuskich sił powietrznych; mieści się około 11 km na południowy zachód od miejscowości Neuves-Maisons w departamencie Meurthe i Mozela w regionie Grand Est.

źródło:

Zobacz więcej