Wyciek chemikaliów w zakładzie we Wrześni. Są ofiary

Dwie osoby zostały ranne, jedna nie żyje (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

1 osoba zmarła, a 3 zostały przewiezione do szpitala z powodu zatrucia substancją chemiczną w jednym z zakładów produkcyjnych we Wrześni – poinformował PAP mł. bryg. Marek Mikołajczak z KP PSP we Wrześni (woj. wielkopolskie). 27 osób zostało ewakuowanych z zakładu.

Potężna eksplozja w Sapporo. Uszkodzonych jest kilka budynków

Eksplozja i pożar w jednej z restauracji w Sapporo na północy Japonii. Media informują o co najmniej 40 osobach rannych. Jeden z poszkodowanych...

zobacz więcej

– O godz. 8.03 otrzymaliśmy informację od dyspozytora Państwowego Ratownictwa Medycznego z Konina, że w jednej z wrzesińskich firm przy ul. Czerniejewskiej trwa resuscytacja osoby, a jeden z pracowników zasłabł i najprawdopodobniej doszło do zatrucia wziewnego substancją bądź gazem. Jeszcze w monecie przybycia straży trwała reanimacja tego człowieka, niestety ta osoba zmarła – tłumaczył oficer prasowy KP PSP we Wrześni mł. bryg. Marek Mikołajczak.

Jak dodał, na miejsce zadysponowane zostały zastępy PSP i OSP z Wrześni, oraz grupa ratownictwa chemicznego z Poznania.

Straż ewakuowała z fabryki 27 osób, z czego trzy zostały przewiezione do szpitala.

Mikołajczak w rozmowie z PAP sprostował także informacje podane przez media, które poinformowały, że w zakładzie miało dojść do wybuchu. Jak tłumaczył Mikołajczak, „do żadnego wybuchu nie doszło, żadna eksplozja substancji nie miała miejsca”.

źródło:
Zobacz więcej