Nagrywał kobiety korzystające z toalety. „Pokrzywdzonych jest 14 osób”

Mężczyzna nie rozpowszechniał nagrań z toalety, były one wyłącznie w jego komputerze (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

Prokuratura rejonowa w Bartoszycach skierowała do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny, który potajemnie nagrywał panie korzystające z toalety. Pokrzywdzonych w sprawie jest 14 kobiet.

Z ukrytą kamerą w escape roomie. „Potrzebujemy pomocy!”

Cztery minuty musiała czekać na pomoc dziennikarka „Alarmu!” TVP, która z ukrytą kamerą odwiedziła jeden z escape roomów na Mazowszu. Osoba...

zobacz więcej

Prokurator Maja Troszczyńska z Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach poinformowała w piątek PAP, że oskarżony mężczyzna pracował jako ochroniarz w jednym z zakładów pracy w tym mieście. Kamerę ukrył w koszu na śmieci, ale tak zamontował urządzenie, że nagrywało ono zachowania kobiet korzystających z toalety. W jednych z wyjaśnień miał stwierdzić, że w ten sposób chciał ustalić, czy pracownice zakładu nie kradną.

Prokuraturze udało się ustalić personalia 14 nagranych pań. – Są to wszystkie nagrane osoby – zaznaczyła prokurator Troszczyńska.

Dodała, że oskarżony przyznał się do winy i wyraził skruchę z powodu swojego zachowania.

– Oskarżony wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jeśli sąd przyjmie jego propozycję, wówczas nie będzie trzeba przesłuchiwać przed sądem pokrzywdzonych kobiet – podała prokurator Troszczyńska. Nie ujawniła, w jakiej wysokości karę zaproponował oskarżony.

Za utrwalanie wizerunku nagiej osoby grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Powołany w sprawie biegły ustalił, że mężczyzna nie rozpowszechniał nagrań z toalety. Były one wyłącznie w jego komputerze.

Po ujawnieniu, że ochroniarz nagrywał kobiety, został on zwolniony z pracy. Prokuratura nałożyła na niego zakaz pracy w tym charakterze.

źródło:

Zobacz więcej