RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Porwali i więzili 20-latkę. Jest areszt dla pięciu podejrzanych

Areszt w Płońsku (fot.  arch. PAP/Marcin Bednarski)
Areszt w Płońsku (fot. arch. PAP/Marcin Bednarski)

Najnowsze

Popularne

Sąd Rejonowy w Płońsku (Mazowieckie) na wniosek tamtejszej prokuratury wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu pięciorga osób, podejrzanych o udział w porwaniu 20-letniej kobiety – poinformował PAP wiceprezes sądu Dariusz Kondzielewski.

Więziono ją, bito i gwałcono. Kilku mężczyzn miało zatarg z jej partnerem

Zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania handlu ludźmi przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Płońsku (Mazowieckie)...

zobacz więcej

Według ustaleń śledztwa, sprawcy uprowadzenia przez trzy dni w dwóch różnych mieszkaniach więzili kobietę, pochodzącą z jednej z miejscowości na terenie powiatu płońskiego. Zamierzali sprzedać porwaną do domu publicznego.

W sprawie uprowadzenia 20-latki zatrzymano trzech mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 18 do 40 lat, w tym byłego partnera ofiary – wszyscy pochodzą z Płońska i okolic. Zatrzymanym płońska Prokuratura Rejonowa przedstawiła zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania handlu ludźmi; jeden z zatrzymanych usłyszał także zarzut podwójnego gwałtu.

– Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec wszystkich pięciu osób, wobec trzech mężczyzn na trzy miesiące, a wobec dwóch kobiet na miesiąc – powiedział w piątek PAP wiceprezes Sądu Rejonowego w Płońsku sędzia Dariusz Kondzielewski.

Jak informowała wcześniej prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak, 20-letnia kobieta, mieszkanka jednej z gmin powiatu płońskiego, została porwana ze swojego domu – przetrzymywano ją w dwóch miejscach przez trzy dni.

– Kobieta była dwukrotnie gwałcona. Usiłowano ją też sprzedać do domu publicznego. Sprawcy uprowadzenia wykonali w tym celu fotografie nagiej kobiety, która miała być przekazana komuś w Wołominie – mówiła w czwartek PAP prokurator Ambroziak.

Kobieta, która po uprowadzeniu była poszukiwana przez rodzinę, uwolniła się, gdy jeden ze sprawców zasnął po wypiciu alkoholu. Trwają poszukiwania innych osób, które mogą mieć związek z uprowadzeniem 20-latki. Według śledczych, nie są wykluczone kolejne zatrzymania w sprawie.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa prowadzonego przez płońską Prokuraturę Rejonową wynika, że głównym motywem uprowadzenia było wymuszenie na kobiecie podania kontaktu do jej obecnego partnera, wskazania miejsca jego pobytu, ponieważ sprawcy mieli z nim zatarg – kobieta nie chciała tego uczynić; była bita, grożono jej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej