Policja żąda próbki DNA Cristiano Ronaldo

Do przestępstwa miało dojść 13 czerwca 2009 r. (fot. Reuters/Jason Cairnduff)

Amerykańska policja złożyła wniosek o pobranie próbki DNA Cristiano Ronaldo w sprawie zarzutu gwałtu, który ciąży na Portugalczyku. Ma ono zostać porównane z tym, którego ślad znaleziono na sukience Kathryn Mayorgi.

Cristiano Ronaldo stanowczo zaprzecza oskarżeniom o gwałt

Piłkarz Cristiano Ronaldo „stanowczo zaprzecza” niedawnym oskarżeniom o gwałt, którego miał się dopuścić w Las Vegas dziewięć lat temu. 34-letnia...

zobacz więcej

Do przestępstwa miało dojść 13 czerwca 2009 r. w Las Vegas. Ronaldo miał zaprosić 25-letnią wówczas Mayorgi, która była hostessą w jednym z hotelowych barów, do pokoju hotelowego, a następnie zgwałcić. Kobieta w zamian za milczenie miała otrzymać 375 tys. dolarów.

Cristiano Ronaldo – zawodnik włoskiego Juventusu – od początku zaprzecza oskarżeniom kobiety. – Mój klient zawsze utrzymywał, tak jak robi to dzisiaj, że zdarzenia z Las Vegas z 2009 roku działy się za obopólną zgodą. Tak więc ani obecność DNA nie będzie zaskoczeniem, ani bardzo standardowy wniosek policji, który jest częścią śledztwa – przekazał prawnik portugalskiego piłkarza Peter S. Christiansen.

W październiku Ronaldo wydał oświadczenie na Twitterze.

„Zdecydowanie zaprzeczam, że oskarżenia są przeciwko mnie” – napisał. „Gwałt jest obrzydliwym przestępstwem, które stoi w sprzeczności ze wszystkim, co reprezentuję i w co wierzę” – dodał.

źródło:
Zobacz więcej