Zima nie odpuszcza. Mróz i intensywne opady śniegu

Najbliższa noc najzimniejsza będzie na Podhalu (fot. REUTERS/Kacper Pempel)

Polska wschodnia i południowa objęta jest ostrzeżeniami pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu i silnym mrozem. Synoptycy wydali także ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu.

Mazowieckie: Pożar drewnianego domu. Trzy osoby nie żyją

Trzy osoby zginęły w pożarze drewnianego domu w gminie Huszlew w pow. łosickim (woj. mazowieckie). Ofiary to dwie starsze osoby i ich opiekunka z...

zobacz więcej

Jak mówi Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ciągu dnia najzimniej będzie na wschodzie kraju.

„Termometry wskażą od minus 4 do minus 6 stopni na wschodzie, przez minus 3 w centrum, do 4 stopni na plusie na Pomorzu Zachodnim” – informuje Małgorzata Tomczuk.

Największe opady śniegu wystąpią na wschodzie kraju, w centrum i na południu. Małgorzata Tomczuk dodaje, że najbliższa noc najzimniejsza będzie na Podhalu. „Tam minus 12 stopni, na Podlasiu już od minus 4 do minus 6 stopni, na południowym wschodzie do minus 7, w centrum minus 4, a na zachodzie od minus 2 do 1 stopnia na plusie” – mówi Małgorzata Tomczuk.

Synoptyk IMiGW ostrzega przed marznącymi opadami: „Szczególnie ślisko będzie w województwach: północnych i południowo-zachodnich”. Według prognoz synoptyków od soboty w województwach śląskim i małopolskim będą obowiązywać ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

źródło:
Zobacz więcej