RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kosiniak-Kamysz: Odstrzał dzików jest potrzebny

– Odstrzał dzików jest potrzebny, ale w umiarkowanym stopniu. Musi być w porozumieniu z myśliwymi. Tak zawsze było do tej pory, dlatego nigdy nie było tego typu protestów – powiedział w „Gościu Wiadomości” szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Minister Ardanowski dla portalu tvp.info: W sprawie dzików zapanowała jakaś histeria

– W sprawie dzików zapanowała jakaś histeria, rozdwojenie jaźni. Również w przekazie społecznym, gdzie jest dużo przekłamań, by rozchwiać nastroje...

zobacz więcej

Szef ludowców komentował w TVP Info sprawę odstrzału części populacji dzików w Polsce i zamieszanie medialne temu towarzyszące.

– Odstrzał dzików jest potrzebny, ale w umiarkowanym stopniu. Musi być w porozumieniu z myśliwymi. Tak zawsze było do tej pory, dlatego nigdy nie było tego typu protestów. Musi też odbywać się na określonych zasadach – powiedział Kosiniak-Kamysz i doprecyzował, że „nie może to być locha z prosiętami”.

– Wszędzie jest potrzebna racjonalność, normalność i zdrowy rozsądek. Działania rządu doprowadziły do tego, że ASF rozlał się po całym kraju – mówił i podkreślił, że przez trzy lata działań nie było.

Jego zdaniem decyzje rządu są nieprzemyślane i spóźnione. – Trzeba teraz stosować tego typu zabiegi, bo zaniedbano bioasekurację, doprowadzono do tego, że ASF rozlał się po całym kraju – ocenił Kosiniak-Kamysz.źródło:
Zobacz więcej