Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem m.in. premiera i prezesa PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył kwiaty przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego na pl. Piłsudskiego w Warszawie (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński oraz m.in. szefowie: MS –Zbigniew Ziobro, MSWiA – Joachim Brudziński, MON – Mariusz Błaszczak uczestniczyli w czwartek we mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Msza odbyła się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Politycy PiS uczestniczyli w mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, uczestniczyli w mszy św. odprawionej w poniedziałek rano w warszawskim kościele seminaryjnym...

zobacz więcej

W archikatedrze byli obecni także m.in. szef KSRM Jacek Sasin, szef gabinetu premiera Marek Suski, przewodniczący podkomisji smoleńskiej, były minister obrony Antoni Macierewicz, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, prezes TVP Jacek Kurski, a także posłowie i senatorowie.

W czwartek rano mszę św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej odprawiono w warszawskim kościele seminaryjnym. Uczestniczyli w niej m.in. politycy PiS. Po liturgii delegacja z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim złożyła wieńce przed pomnikami: prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. przy pl. Piłsudskiego w Warszawie.

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy złożono kwiaty w kaplicy Pałacu Prezydenckiego przed tablicą upamiętniającą Lecha i Marię Kaczyńskich, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. W imieniu prezydenta kwiaty złożył szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski.

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia ub. roku odbył się 96., ostatni z organizowanych w smoleńskie miesięcznice marsz z warszawskiej archikatedry przed Pałac Prezydencki. Prezes PiS, brat tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mówił wówczas, że odbyło się 96 marszów – tyle, ile było ofiar katastrofy smoleńskiej – i zapowiedział, że choć miesięcznice będą obchodzone, to marsz pamięci będzie się odbywał tylko raz w roku.

Wcześniej, po wieczornej mszy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela uczestnicy comiesięcznych obchodów przechodzili wieczorem w kierunku Pałacu Prezydenckiego zamkniętą dla ruchu, ogrodzoną barierami i zabezpieczaną przez policję ulicą.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu wiozącego delegację na uroczystości katyńskie w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

źródło:

Zobacz więcej