RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dar Młodzieży w Acapulco. To ostatni port przed momentem kulminacyjnym

Polski żaglowiec „Dar Młodzieży” wpłynął do portu w meksykańskim Acapulco. To kolejny etap Rejsu Niepodległości, w którym fregata promuje Polskę w stulecie odzyskania niepodległości.

„Polska niepodległa i ze swobodnym dostępem do morza”. MSZ publikuje dokumenty Woodrowa Wilsona

Ministerstwo Spraw Zagranicznych publikuje archiwalne dokumenty i fotografie z okazji 101. rocznicy ogłoszenia przez prezydenta USA Woodrowa...

zobacz więcej

Jak przekazała Monika Mostowska z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti, która współorganizuje rejs, głównym punktem pobytu w Acapulco będzie spotkanie polskiej i meksykańskiej młodzieży.

– Meksyk, Ameryka Południowa, gorące klimaty to przede wszystkim emocje i relacje. Na to się uczestnicy rejsu nastawiają, żeby pokazać Polskę poprzez naszą otwartość – powiedziała kobieta.

W spotkaniu w Acapulco wziął udział wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski, który zainauguruje dwie wystawy poświęcone Polsce. Na pokładzie „Daru Młodzieży” pojawili się też przedstawiciele władz centralnych i samorządowych Meksyku.

To ostatni port przed kulminacyjnym momentem Rejsu Niepodległości, czyli wizytą na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, dokąd z Acapulco „Dar Młodzieży” wypłynie 11 stycznia. Fregata planowo zacumuje w porcie w Panamie 21 stycznia.

W spotkaniu w Panamie wezmą udział wszyscy uczestnicy Rejsu Niepodległości, którzy stanowili lub będą stanowić załogę fregaty na poszczególnych etapach żeglugi.

(fot. FB/Rejs Niepodległości/Piotr Lewandowski)
(fot. FB/Rejs Niepodległości/Piotr Lewandowski)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej