Próbował przemycić koty przez granicę… w spodniach

Kocięta przekazano agencji rządowej zajmującej się zdrowiem zwierząt (fot. FB/Immigration & Checkpoints Authority)

Podczas kontroli granicznej singapurskie służby celne zatrzymały mężczyznę, którego nienaturalnie wypchane spodnie zwróciły ich uwagę. Jak się okazało, 45-latek próbował w nich przemycić czworo kociąt.

Próbował ukraść telefon zawodniczce UFC. „Prosił, bym pozwoliła mu odejść”

W sobotni wieczór mężczyzna próbował ukraść telefon pewnej kobiecie. Nie spodziewał się jednak, że jego niedoszła ofiara to zawodniczka Ultimate...

zobacz więcej

Żywy towar został odkryty, gdy funkcjonariusze usłyszeli miauczenie wydobywające się z męskich spodni. Mężczyzna w ten sposób zamierzał przemycić rasowe koty z Singapuru do Malezji .

Singapurskie służby opisały incydent w mediach społecznościowych. „Próbujesz przechytrzyć naszych niezwykłych funkotnariuszy?? Niemiaużliwe” – czytamy na facebookowym fanpage'u Immigration and Checkpoints Authority (ICA).

Kocięta przekazano agencji rządowej zajmującej się zdrowiem zwierząt.

Funkcjonariusze podkreślają, że szmuglowanie zwierząt o „nieznanym statusie zdrowotnym” jest równoznaczne z narażaniem obywateli na choroby takie jak wścieklizna. Sposób, w jaki mężczyzna ukrył „towar”, jest niepokojący, gdyż „może zostać użyty do przemycania przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu”.

źródło:
Zobacz więcej