RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Więziono ją, bito i gwałcono. Kilku mężczyzn miało zatarg z jej partnerem

Porwaną 20-latkę zamierzano sprzedać do domu publicznego  (fot. Pixabay/ninocare)
Porwaną 20-latkę zamierzano sprzedać do domu publicznego (fot. Pixabay/ninocare)

Najnowsze

Popularne

Zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania handlu ludźmi przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Płońsku (Mazowieckie) pięciorgu podejrzanym o uprowadzenie 20-letniej kobiety. Jeden z podejrzanych usłyszał także zarzut podwójnego gwałtu.

Dodatkowe zarzuty dla matki czworga zamordowanych niemowląt

Prokuratura przedstawiła trzy dodatkowe zarzuty zabójstwa niemowląt 27-letniej Aleksandrze J., która w ubiegły piątek została aresztowana jako...

zobacz więcej

Sprawcy uprowadzenia przez trzy dni w dwóch różnych mieszkaniach więzili kobietę, pochodzącą z jednej z miejscowości na terenie powiatu płońskiego. Zamierzali sprzedać porwaną do domu publicznego – poinformowała prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak.

W ramach śledztwa w sprawie uprowadzenia 20-latki zatrzymano trzech mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 18 do 40 lat, w tym byłego partnera ofiary. Wszyscy pochodzą z Płońska i okolic.

– Podejrzanym przedstawiono zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania handlu ludźmi. Jednemu z nich dodatkowo także zarzut podwójnego gwałtu. Wobec wszystkich pięciu osób skierowano do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie – oświadczyła prokurator Ambroziak.

Zabójstwo turystek w Maroku. Wstępne zarzuty terroryzmu dla 15 osób

Wstępne zarzuty terroryzmu postawiono w Maroku w niedzielę 15 osobom podejrzanym o związek z zabójstwem dwóch europejskich turystek, którego...

zobacz więcej

Jak wyjaśniła, kobieta, mieszkanka jednej z gmin powiatu płońskiego, została porwana ze swojego domu. – Przetrzymywano ją w dwóch miejscach przez trzy dni. Była dwukrotnie gwałcona. Usiłowano ją też sprzedać do domu publicznego. Sprawcy uprowadzenia wykonali w tym celu fotografie nagiej kobiety, która miała być przekazana komuś w Wołominie – powiedziała prokurator Ambroziak.

Kobiecie, która po uprowadzeniu była poszukiwana przez rodzinę, udało się uwolnić, gdy jeden ze sprawców porwania zasnął po wypiciu alkoholu.

– Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, ze głównym motywem uprowadzenia było wymuszenie na kobiecie podania kontaktu do jej obecnego partnera, wskazania miejsca jego pobytu, ponieważ sprawcy mieli z nim zatarg. Kobieta nie chciała tego uczynić. Była bita, dwukrotnie gwałcona, grożono jej – powiedziała prokurator Ambroziak.

Zaznaczyła, iż trwają poszukiwania innych osób, które mogą mieć związek z uprowadzeniem 20-latki. – W sprawie mogą być kolejne zatrzymania – dodała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej