Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Ziemia zatrzęsła się w kopalni Rudna. Kilku górników poszkodowanych

Górnicy w drodze na powierzchnię w kopalni KGHM Polska Miedź S.A Polkowice-Sieroszowice (fot. arch. PAP/Maciej Kulczyński)

Trzech górników zostało poszkodowanych po wstrząsie, do którego doszło nad ranem w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie). Górnicy zostali przewiezieni do szpitala.

Górnik potrącony przez maszynę w kopalni. Zginął na miejscu

35-letni górnik zginął w należącej do KGHM Polska Miedź kopalni Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie). Mężczyzna został potrącony przez maszynę...

zobacz więcej

Jak przekazała Anna Osadczuk, pełniąca obowiązki dyrektor Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź, wypadek zdarzył się po godz. 4 nad ranem na oddziale G-24 Zakładów Górniczych Rudna na poziomie 1170 metrów.

Doszło tam do samoczynnego wstrząsu górotworu, o sile górniczej „6”. – W miejscu zdarzenia było czterech górników; w wyniku podmuchu i odsypania ścian, wypadkowi uległo trzech pracowników, którzy zostali przewiezieni do szpitala z urazami w okolicach bioder, głowy i nóg – powiedziała Osadczuk.

Dodała, że interwencja Jednostki Ratownictwa Górniczo Hutniczego nie była potrzebna. – Pracownicy samodzielnie opuścili zagrożony region – wyjaśniła.

źródło:

Zobacz więcej