RAPORT

Tusk kontra Tusk

CBA kontroluje spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje

Kontrola dotyczy wybranych zamówień publicznych (fot. fb/Centralne Biuro Antykorupcyjne)
Kontrola dotyczy wybranych zamówień publicznych (fot. fb/Centralne Biuro Antykorupcyjne)

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę w spółce komunalnej Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Kontrola ma dotyczyć prawidłowości przeprowadzonych zamówień publicznych od 2016 r.

Fałszowali dokumenty i wyłudzali miliony. CBA zatrzymało kolejną osobę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę z grupy przestępczej, która miała wyłudzać podatek VAT. Grupa przy fikcyjnym obrocie m.in....

zobacz więcej

Wejście kontrolerów do spółki potwierdziła rzeczniczka prasowa Gdańskich Autobusów i Tramwajów Alicja Mongird. „W GAiT trwa kontrola CBA; oczywiście współpracujemy z kontrolerami” – powiedziała.

Dodała, że kontrola dotyczy wybranych zamówień publicznych, udzielanych i realizowanych przez GAiT w latach 2016-19.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego powiedział, że kontrolę podjęli funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych gdańskiej delegatury CBA.

Kontrola, która trwa od 28 grudnia, ma się zakończyć pod koniec marca; jednak szef CBA w szczególnych przypadkach może ją przedłużyć do sześciu miesięcy.

Sprawdzane będą nie tylko wybrane zamówienia publiczne udzielane przez spółkę, ale również te realizowane przez nią od 2016 do teraz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej