CBA kontroluje spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje

Kontrola dotyczy wybranych zamówień publicznych (fot. fb/Centralne Biuro Antykorupcyjne)

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło kontrolę w spółce komunalnej Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Kontrola ma dotyczyć prawidłowości przeprowadzonych zamówień publicznych od 2016 r.

Fałszowali dokumenty i wyłudzali miliony. CBA zatrzymało kolejną osobę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę z grupy przestępczej, która miała wyłudzać podatek VAT. Grupa przy fikcyjnym obrocie m.in....

zobacz więcej

Wejście kontrolerów do spółki potwierdziła rzeczniczka prasowa Gdańskich Autobusów i Tramwajów Alicja Mongird. „W GAiT trwa kontrola CBA; oczywiście współpracujemy z kontrolerami” – powiedziała.

Dodała, że kontrola dotyczy wybranych zamówień publicznych, udzielanych i realizowanych przez GAiT w latach 2016-19.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego powiedział, że kontrolę podjęli funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych gdańskiej delegatury CBA.

Kontrola, która trwa od 28 grudnia, ma się zakończyć pod koniec marca; jednak szef CBA w szczególnych przypadkach może ją przedłużyć do sześciu miesięcy.

Sprawdzane będą nie tylko wybrane zamówienia publiczne udzielane przez spółkę, ale również te realizowane przez nią od 2016 do teraz.

źródło:

Zobacz więcej